'' Nikdy to nevzdávej. I když tě od konce dělí pouhých 7 sekund. ''

Frk podepsal nováčkovskou smlouvu

3. srpna 2012 v 0:31 |  NHL
Další Čech z letošního draftu podepsal nováčkovskou smlouvu. Teprve osmnáctiletý Martin Frk odehrál dvě sezóny v zámořské juniorské soutěži Quebec Major Junior Hockey League, kde hrál za Halifax Mooseheads. V první sezóne posbíral z postu pravého křídla 50 bodů (22+28) v 62 zápasech, ve druhé 29 bodů (16+13) ve 34 zápasech.V kempu Traverse City patřil Frk mezi 41 mladíků, kteří se tohoto kempu zúčasnili. Zde se ukázal v nejlepším světle a vysloužil si od vedení Red Wings smlouvu.
"Přišel do kempu a našim chlapům se v něm líbil," sdělil generální manažer Ken Holland na webových stránkách klubu. "Tvrdě bojoval, má kvalitní střelu a před sebou ještě rok mezi juniory. Pak by měl být způsobilý. Na základě jeho věku i toho, co jsme viděli v Traverse City, co viděli naši skauti v uplynulých letech, jsme se rozhodli dát mu kontrakt."
Frk byl ještě před nějakou dobou měl předpoklady být v prvním kole draftu, díky vyborným výsledkům v premiérové sezóně mezi juniorky a slušným představením na šampionátu osmnáctiletých. Bohužel v loňské sezóně měl otřes mozku, který ho připravil o čtyři měsíce v lize, nakonec odehrál 34 zápasů.
Jiří Fisher doufal ještě před sezónou, že Martin bude nejhůř do patnáctého místa na draftu. Když zástupci Red Wings zjistili, že je český křídelník volný ještě na 49. místě okamžitě po něm šáhli.
"Tenhle rok byl pod mikroskopem," pokračuje někdejší bek v Detroitu v hodnocení krajana. "Každé střídání dře, dře a dře. Umí zakončit. Má dobrou střelu. Může hrát mezi kruhy na přesilovce. Umí si najít volné puky kolem branky. Je vytrvalý v napadání."
Doufejme že MArtin bude další vyslanec z Česka, který se brzo uchytí v NHL. Detroit velmi opatrně zapracovává mladé hráče do svého týmu. Sám hráč věří, že se v týmu uchytí běh tří až čtyř sezón. Budoucí sezónu však stráví ještě v Halifaxu mezi juniory.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama