'' Nikdy to nevzdávej. I když tě od konce dělí pouhých 7 sekund. ''

Červenec 2012

RONA CUP 2012 v Dubnici nad Váhom

27. července 2012 v 20:40 PSG Zlín
Již 19. ročníku Rona cupu se zúčastní zlínští hokejisté. Ševci na něm ve dnech 16. - 18. srpna budou obhajovat prvenství z minulého ročníku.
Organizátoři z Dukly Trenčín opět zvolili stejný hrací systém, kdy se týmy ze slovenské extraligy utkávají s celky české extraligy.

Slovensko zastupují tyto týmy : Trenčín, Košice a Skalica.
Česko: Zlín, Třinec a Litvínov.

Týmy jsou rozděleny na dvě skupiny:
Skupina A: HC Košice, HK 36 Skalica, Dukla Trenčín
Skupina B: HC Oceláři Třinec, PSG Zlín, HC Verva Litvínov

První utkání sehraje Zlín ve čtvrtek 16.8. od 13:00 hodin se Skalicí. Další zápasy pak berani odehrají v pátek 17.8. opět od 13:00 hodin s Košicemi a v sobotu 18.8. od 19:00 hodin s Duklou Trenčín.

Sjomin mění působiště

27. července 2012 v 12:42 NHL
Sjomin byl od začátku července volným hráčem, proto si mohl vybírat z nabídek všech klubů NHL. Nakonec zvolil Carolinu, kde podepsal roční smlouvu za 7 milionů dolarů.
"Hodně jsme nad Alexandrem bádali. Do diskuzí o jeho vhodnosti pro náš tým se zapojili lidé na všech úrovních, včetně hráčů, trenérů a ostatních zaměstnanců," prozrazuje Rutherford. "Bylo jasné, že chce hrát v NHL a bojovat proti nejlepším hráčům světa. Alexandrovy dovednosti a schopnost skórovat z křídelních prostor zaplní mezeru v naší sestavě. Doufáme, že nový začátek v Carolině poslouží jemu i našemu mužstvu.
Carolině se před draftem podařilo získat Jordana Staala z Pittsburghu,ale trenér Kirk Muller potřeboval k němu a jeho bratrovi kvalitní křídlo a když ztroskotaly jednání o Zachu Parisovi a Ricku Nashovi, tak padla volba na ruského rodáka z Krasnojarsku.
Sjomin se v poslední sezóně trápil když v 77 zápasech posbíral 21 gólů a 33 asistencí ani nedostával tolik prostoru kolik chtěl, tak si zbalil kufry a podepsal smlouvu s Carolinou.
Sjomin zatím v NHl nasbíral ve 469 zápasech 408 bodů, 197 gólů a 211 asistencí(osobní maximum je 84 bodů, 40 gólů a 44 asistencí v sezóně 2009/10) , v play-off se s Washintonem získal 34 bodů v 51 zápasech, 15 gólů a 19 asistencí.
S novým angažná nastává spousta otázek. Ožije ruský křídelník? Překoná s Carolinou druhé kolo play off, které je jeho dosavadním maximem s Washintonem?..... To vše ukáže nová sezóna.

Voráček zůstane ve Philadelhii

27. července 2012 v 10:48 NHL
Pořádně vidět je během letního přestupového období generální manažer Philadelphie Paul Holmgren, uzavření nového kontraktu s útočníkem Jakubem Voráčkem však dlouho odkládal. Nyní už to neplatí, talentovaný střelec se s klubem dohodl na lukrativní čtyřleté smlouvě, která kladenskému rodákovi zajistí celkový příjem sedmnáct milionů amerických dolarů. Dvaadvacetiletý reprezentant si tak oproti minulé sezoně finanční výrazně polepší.
Jakubu Voráčkovi vypršel po sezoně platný kontrakt a prvního července se stal chráněným volným hráčem. Generální manažer Philadelphie Paul Holmgren v průběhu uplynulých měsíců opakovaně ujišťoval, že má o služby mladého střelce velký zájem. "S Jakubem i nadále počítáme, patří mezi naše nejlepší mladé hráče," opakoval zkušený funkcionář.
K dohodě však dlouho nedocházelo. Philadelphia se nejprve na trhu volných hráčů snažila získat Zacha Pariseho a Ryana Sutera, následně usilovala o Ricka Nashe a Shea Webera. Na Voráčka tak přišla řada až koncem července. Kladenský rodák však nemusí litovat, s Flyers totiž uzavřel lukrativní čtyřletý kontrakt, který mu zajistí celkový příjem sedmnáct milionů amerických dolarů.
V minulém ročníku si při tom sympatický křídelník vydělal 2,25 milionu, nyní si přijde zhruba na dvojnásobek. Dlouhodobá smlouva dává někdejšímu hráči Columbusu jistotu, v organizaci Flyers s Voráčkem počítají. Podle informací zámořských médií by se mohl český reprezentant dokonce posunou do elitní formace k produktivnímu Claudu Girouxovi.
I když se jednání o nové spolupráci hodně protáhla, Voráček nemusel být nervózní. Díky vydařené poslední sezoně měl výbornou vyjednávací pozici. "O Kubu je zájem i z jiných klubů, Philadelphia ale má přednost," uvedl během jara hráčův agent Pavel Maršoun. Voráček v minulém ročníku odehrál za Flyers osmasedmdesát zápasů s bilancí osmnácti branek a jednatřiceti asistencí.
V play off pak mistr světa z Německa 2010 své výkony ještě vystupňoval. Podle mnohých expertů byl Voráček v bojích o Stanley Cup vůbec nejlepším hráčem Philadelphie, když v jedenácti duelech vstřelil dvě branky a připojil osm asistencí. Na českém útočníkovi nyní bude, aby vysoká očekávání zástupců klubů naplnil.